Nowości  Konsole  Gry    
 


Konsolowiec.pl > Frostpunk na konsole - znana data premiery

2019-08-13 Frostpunk na konsole - znana data premiery

Polskie studio gier 11 bit studios podało datę premiery swojej gry Frostpunk na konsole.

Jak podała firma Frostpunk w wersji na konsole Xbox One oraz PlayStation 4 trafić ma do sprzedaży 11 października 2019 roku.

"Konsolowa wersja Frostpunka trafiła już do certyfikacji Microsoftu i Sony dlatego, zachowując odpowiedni bufor czasowy na ewentualne poprawki, mogliśmy wyznaczyć termin oczekiwanej przez fanów premiery." - powiedział Grzegorz Miechowski, prezes 11 bit studios.

Gra na wspomniane platformy w dystrybucji cyfrowej kosztować będzie 29,99 USD/EUR. Gra będzie także sprzedawana w wersji pudełkowej - za jej przygotowanie odpowiada firma Merge Games. Wersja fizyczna kosztować będzie 34,99 USD/EUR lub 29,99 GBP.

Gra Frostpunk w wersji na PC-ty wyszła na rynek 24 kwietnia 2018 roku. Do tej pory 11 bit studios sprzedało łącznie ponad 1,5 mln kopii gry.

"Zależało nam, by grający w tę wersję Frostpunka gracze czuli jakby był to produkt stworzony od podstaw z myślą o konsolach. Dlatego praktycznie każdy element gry zaprojektowaliśmy od nowa tak, by jak najbardziej intuicyjnie działał z kontrolerami. Oprócz zmian w interfejsie użytkownika, w grze mamy ekspresowe menu z szybkim dostępem do najistotniejszych akcji, łatwe w użytku koła wyboru, ułatwiający precyzyjne budowanie widok z góry, powiększone ikony i wiele innych." - powiedział Jakub Stokalski odpowiedzialny za projekt grę.


Zapowiedz konsolowej wersji

Na skróty

Konsolowiec.pl na serwisach społecznościowych: